1. خانه
  2. زندگینامه افراد موفق
  3. زندگینامه کریس گاردنر

زندگینامه کریس گاردنر

زندگینامه کریس گاردنر

در این قسمت از زندگینامه افراد موفق، به داستان زندگی کریس گاردنر میپردازیم ، یکی از پر انگیزاننده ترین افراد که هیچ گاه سر در مقابل سختی های روزگار خم نکرد خواهیم پرداخت ، کسی که توانست با غلبه بر مشکلات و سختی ها، موفقیت و خوشبختی را برای خود و پسرش فراهم آورد.

کریس گاردنر، متولد شهر میلواکی ایالت ویسکنسون آمریکاست ، دوران کودکی کریس گاردنر مملو از فقر، نزاع‌ خانوادگی، اعتیاد به الکل، سوء استفاده‌های جنسی بود و زندگی وی در خانواده‌ای بی‌سواد آغاز گردید.

کریس گاردنر پس از پایان تحصیلات دبیرستان به نیروی دریایی پیوست و به شهر سان‌فرانسیسکو منتقل شد ، جایی که وی برای یک مرکز تحقیقات تجهیزات پزشکی و توزیع کنندۀ این محصولات مشغول به کار شد ، در سال ۱۹۸۱ کریس گاردنر برای اولین بار پدر شد و فرزند پسر خود را کریستوفر نامید بدین شکل وی تصمیم گرفت تا به دنبال یک شغل پردرآمد و سودمند باشد، وی مجذوب رشته‌های مالی و حسابداری شد، اما بدون داشتن آشنا، مدارک MBA و تحصیلات دانشکده‌ای این امر به راحتی امکان‌پذیر نبود به همین جهت برای آموزش در رشتۀ دلالی ثبت‌نام نمود به این امید که این رشته راه‌گشای قدم‌های بعدی او در راه رسیدن به خواسته‌ هایش باشد.

در این هنگام بود که مادر فرزندش کریستوفر، آنها را ترک نمود، کریس گاردنر بسیار تلاش کرد تا مسئولیت نگهداری تنها پسر خود را به عهده بگیرد. بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۷ کریس گاردنر در کمپانی سرمایه‌گذاری بیر استرنز مشغول به کار شد و توانست درآمد بالایی کسب کند. کریس گاردنر در سال ۱۹۸۷ و تنها با داشتن ۱۰۰۰۰ دلار سرمایه کمپانی خود را تحت نام “گاردنر ریک” در شهر شیکاگو تأسیس نمود. این مؤسسه یک بنگاه اجرایی با تخصص در زمینه‌های استعلام بدهی و ارائۀ حق و حقوق بازنشستگی برای کارمندان و اتحادیه‌های گارگری بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف در آمریکاست.

کریس گاردنر زمان زیادی از وقت و سرمایۀ خود را صرف بهبود زندگی کودکان می‌کند. وی عضو انجمن “طرح ملی پدری” است و تا کنون جوایز ملی مختلفی در این زمینه دریافت نموده است. وی عضو “انجمن آموزش ملی” ایالات متحده است و هزینه‌های دو مورد از جوایز ارزندۀ این موسسه را نیز شخصاً به عهده دارد. کریس گاردنر همچنین به عنوان عضو فعال “کمیتۀ نجات بین‌المللی”مشغول به خدمت است. از وظایف اصلی این موسسه برقراری ایمنی و پناه‌دادن به میلیون‌ها انسانی است که زندگی آنها در اثر جور و جنایت آسیب دیده است. کریس گاردنر هنوز در قبال کلیسای “گلاید مموریال” شهر سان‌فرانسیسکو که در سال‌های اولیۀ دهۀ ۱۹۸۰ برای فرزندش از آنجا کمک دریافت می‌نمود، احساس مسئولیت می‌کند.

کریس گاردنر تلاش می‌کند تا با ارائۀ سخنرانی‌های مختلف از طریق رسانه‌ها، توجه افراد را به توانایی‌ها و نیروهای بالقوه‌ای که دارند جلب کند. در این ارتباط وی تا کنون میهمان بسیاری از برنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی از جمله سی.اِن.اِن، سی.بی.اس، فاکس نیوز، برنامه‌های خانم اُپرا وینفری و صده‌ها رسانۀ دیگر بوده است. کریس گاردنر همواره دو ساعت مُچی در دستان خود دارد. خود در این زمینه می‌گوید: “در زندگی یک بار دیر کردم و ۵۰ هزار دلار ضرر نمودم، دیدم باصرفه‌تر است که همیشه دو ساعت مچی در هر دو دست داشته باشم!!”

کریس گاردنر کتاب زندگینامه خود (در جستجوی خوشبختی) را به این امید نوشت تا نوری بر مشکلات همگانی بشریت بتاباند و به مردم سراسر دنیا بفهماند که مشکلات، تعیین‌کننده سرنوشت انسان‌ها نیستند. کریس گاردنر داستان زندگی اش را افسانه نمی داند: «داستان زندگی من به دیگران می آموزد که چطور باید جلوی موانع زندگی سینه سپر کرد. می توانستم یک فروشنده بی دست و پا و بی خانمان باقی بمانم اما من می خواستم زندگی بهتری داشته باشم و الان زندگی ام عالی است. شما هم می توانید تندبادهای زندگی را در هم بکوبید. تنها باید هدفتان را مشخص کنید و با اراده، امید، توکل به پروردگار و قوت قلب گرفتن از کسانی که دوستشان دارید، در راهتان ثابت قدم باشید.»

در این مطلب با آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) آشنا شدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست