1. خانه
  2. زندگینامه افراد موفق
  3. زندگینامه مارک تواین

زندگینامه مارک تواین

زندگینامه مارک تواین

مارک تواین، که نام اصلی وی ساموئل کلمنس است، نویسنده معروف چندین رمان، از جمله دو رمان ادبیات آمریکایی کلاسیک اصلی به نام های ماجراهای تام سایر و ماجراهای هاکلبری فین می باشد ، او همچنین خلبان، روزنامه نگار، مدرس، کارآفرین و مخترع قایق رودخانه بود.

زندگینامه مارک تواین و دوران کودکی اش

مارک تواین در تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۸۳۵، در دهکده کوچک فلوریدا، میسوری، ساموئل لانگورن کلمنز به دنیا آمد ، او ششمین فرزند جان و جین کلمنس می باشد.

هنگامی که او ۴ سالش بود، خانواده اش به هانیبال مجاور، یک شهر رودخانه‌ای شلوغ با ۱۰۰۰ نفر جمعیت، نقل مکان کردند، جان کلمنس به عنوان انباردار، وکیل، قاضی و دلال زمین کار می کرد، او همیشه رویای ثروت را در سر می‌پروراند اما هرگز به آن دست نیافت، همچنین جان را به عنوان همکاری میشناختند که هیچگاه لبخند نمی‌زد.

اما بر خلاف پدر مارک، مادرش یک خانه دار مهربان و دوست داشتنی بود که بسیاری از شب‌های زمستان خانواده‌اش را با قصه‌گویی دور هم جمع می‌کرد، او در سال ۱۸۴۷ وقتی همسرش را از دست داد و مسئولیت خانواده‌ را بر عهده گرفت ، اورات امرسون زندگینامه نویس نوشت : خانواده کلمنس ” اکنون تقریبا بی‌بضاعت شدند ” واقعیتی که می‌تواند حرفه تواین را رقم بزند.

مارک تواین در هانیبال

تواین تا هفده سالگی در هانیبال اقامت داشت، این شهر واقع در رودخانه می سی سی پی و از بسیاری جهات مکانی عالی برای رشد و نمو بود، قایق‌های بخار سه بار در روز به آن‌جا می رسیدند، سیرک‌ها، نمایش‌های کوچکی را در آن‌جا انجام می‌دادند، در شهر هانیبال بازرگانانی مانند آهنگرها و دباغی‌ها کارهای خود را برای دیده شدن به نمایش می گذاشتند.

با این حال، در این شهر خشونت امری عادی بود و مارک تواین جوان شاهد مرگ و میر زیادی بود، هنگامی که او 9 سال داشت مرد محلی را دید که یک دامدار را می‌کشد و در 10 سالگی شاهد مرگ یک برده پس از ضرب و شتم توسط یک سفید پوست با یک تکه آهن بود.

مارک تواین تا 12 سالگی تحصیلات خود را ادامه داد زیرا زمانی که پدرش درگذشت و خانواده‌اش به منبع درآمد احتیاج داشتند او به عنوان چاپگر کارآموز در پیک هانیبال استخدام شد سپس در سال 1851 ، در سن 15 سالگی، به عنوان چاپگر و نویسنده و ویراستار در روزنامه هانیبال وسترن یونیون، روزنامه کوچکی که متعلق به برادرش بود استخدام شد.

مارک تواین خلبان قایق بخار

بالاخره مارک تواین 21 ساله رویایی را که در سر داشت تحقق بخشید، او شروع به یادگیری هنر خلبانی قایق سواری در می سی سی پی کرد ، او مجوز خلبان قایق بخار را در سال 1859 گرفت که بتواند به طور منظم در سواحل و کانال های رودخانه های بزرگ تردد کند.

تواین عاشق حرفه خود بود و از این رو انجام دادن این کار برایش هیجان انگیز، پردرآمد و باکیفیت بود، با این حال، با شروع جنگ داخلی، که باعث توقف بیشتر رفت و آمد غیرنظامیان در رودخانه شد، خدمات وی در سال 1861 کمتر شد، با شروع جنگ داخلی، مردم میسوری با عصبانیت بین حمایت از اتحادیه و ایالات متحد اختلاف پیدا کردند.

مارک تواین گزینه دوم را انتخاب کرد و در ژوئن 1861 به ارتش کنفدراسیون پیوست اما فقط چند هفته خدمت کرد زیرا منحل شد، او متعجب بود که کجا آینده خود را پیدا می کند؟ چه مکانی برای او هیجان و پول نقد به همراه خواهد داشت؟ پاسخ وی : آمریکای بزرگ غربی بود.

بیوگرافی مارک تواین و فعالیت های ادبی و نویسندگی

زندگینامه مارک تواین

مارک تواین در جولای سال 1861 راهی نودا و کالیفرنیا شد و در آنجا به مدت پنج سال زندگی کرد، تواین به نویسندگی علاقه داشت و می خواست کار خود را از جایی شروع کند یه همین دلیل در ماه سپتامبر، به عنوان خبرنگار در شرکت ارضی ویرجینیا مشغول به کار شد، او داستان های خبری، سرمقاله‌ها و … را تهیه می کرد.

در نهایت او به یکی از معروف ترین داستان نویسان در غرب آمریکا تبدیل شد که از سبک متمایزی برای داستان های خود استفاده می کرد، مارک در سن 34 سالگی به یکی از مشهورترین نویسندگان آمریکا تبدیل شد.

بیوگرافی مارک تواین و زندگی شخصی

یکی از محققان هملین هیل درباره مارک تواین می نویسد: یک حس حقیر انکارناپذیر و تقریبا طاقت‌ فرسا در روان او وجود دارد و خاطر نشان کرد که این احساسات با پرخاشگری و پوچی او رقابت دارد، آرزوی پرشور تواین این بود که ثروتمند شود از مادرش حمایت کند، از نظر اجتماعی رشد کند و آنچه را که ” احترام یک تمدن شرق عالی” می‌خواند دریافت کند.

در فوریه سال 1870 مارک تواین با اولیویا لنگدون، دختر 24 ساله یک تاجر ثروتمند ذغال سنگ نیویورک ازدواج کرد و توانست وضعیت اجتماعی خود را بهبود ببخشد، اندکی بعد از ازدواج، تواین برای یکی از دوستانش نوشت که خوش شانسی اش را باور نمی‌کند: ” من … تنها نازنینی را دوست داشته‌ام … که او بهترین دختر، شیرین‌ترین، ملایم‌ترین و بامزه‌ترین و کامل‌ترین گوهر بشریت است. ”

اولیویا مانند بسیاری از افراد در آن زمان، به رویکرد خداپسندانه، با سپاسگزاری به ذره ذره زندگی خود افتخار می‌کرد، این زوج در بوفالو اقامت گزیدند و بعدها صاحب چهار فرزند شدند، مارک تواین در 21 آوریل 1910 پس از 74 سال زندگی درگذشت.

ممنون از اینکه زندگینامه این فرد موفق را مطالعه کردید و امیدوارم از تجربیات مارک تواین برای پیشرفت خود و زندگی تان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست